T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Birimler   >>   İlgili Birimler   >>   Sur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Bşk.  >>   Sur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başk  >>   İlçe Jandarma Komutanlığı

 Sur İlçe Jandarma Komutanlığı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

          İl J.K.lığı sorumluluk bölgesi olan Diyarbakır İli hudutları içerisinde vatandaşlarımızın her türlü ihbar ve şikayetlerini dinlemek üzere görevlendirilmiştir. Merkeze ulaşan ihbarlar anında değerlendirmeye alınarak yetkili birimler harekete geçirilmektedir. “156” Jandarma İmdat telefonu ”24” saat halkımızın hizmetinizdedir.

              Emniyet ve Asayiş ile kamu düzeninin korunması görevlerinin yürütülmesi esnasında karşılaşılan en önemli güçlük, meydana gelen ya da gelebilecek olayları anında haber alamamaktan kaynaklanmaktadır. İhbarın zamanında yapılmasıyla; olaya anında müdahale edilmesi, aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve bozulan kamu düzenin tesisi daha kısa zamanda gerçekleşecektir. Bu açıdan bakıldığı zaman 156 Jandarma İmdat Hattının önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

            156 Jandarma İmdat Hattını arayan vatandaşlarımızın; kim, ne zaman, nerede, ne maksatla, nasıl, ne yapmıştır ve o anki durumu nedir, suç faili veya failleri kaçmışsa hangi istikamete ne ile kaçmışlardır sorularına cevap verecek şekilde bilgi vermeleri Jandarma için büyük önem arz etmektedir.

            Vatandaşlarımız tarafından unutulmaması gereken en önemli husus, 156 Jandarma İmdat Hattının hayati öneme haiz bir hat olduğudur. Bu nedenle gereksiz yere aranmamalı, asılsız ve yanlış ihbarlarla Jandarma Birimleri meşgul edilmemelidir.

            Bir suçun işleneceğinden şüpheniz varsa ya da şüpheli bir şey duyuyor veya görüyorsanız 156 Jandarma İmdat Hattını arayın ve emin olun ki Jandarma en kısa zamanda yardımınıza koşacaktır.

            156 Jandarma ihbar/imdat hattı günün her saatinde son teknoloji desteğini de kullanarak vatandaşlarımıza daha etkin hizmet vermektedir.  156 Jandarma imdat 24 saat hizmetinizdedir.


Sur İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmet Binası


JANDARMANIN MÜLKİ GÖREVLERİ

                       Emniyet ve asayiş ile kamu düzenini sağlamak korumak ve kollamak, kaçakçılığı men, takip tahkik etmek, suç işlenmesini önlemek için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin dış korunmalarını yapmak.


JANDARMANIN ADLİ GÖREVLERİ

                       İşlenmiş suçlarla ilgili olarak kanunlarda belirtilen işlemleri yapmak ve bunlara ilişkin adli hizmetleri yerine getirmek.

JANDARMANIN ASKERİ GÖREVLERİ

                Askeri kanun ve nizamların gereği görevlerle Genelkurmay Başkanlığınca verilen görevleri yapmaktır.
  
 

 

 JANDARMANIN DİĞER GÖREVLERİ

 

 

        

      

              Mülki, adli, askeri görevler dışında kalan ve diğer kanun ve nizam hükümlerinin icrasıile bunlara dayalı emir ve kararlarla Jandarmaya verilen görevleri yapmak..

  

 Hizmet Standartları Tablosu

 

 

 

 

 

 

      Gürkan KABAKÇI
J.Yüzbaşı
İlçe Jandarma Komutanı

 

 

Telefon

0412 2625137

Faks

0412 2620010

      GÖREVLİ PERSONEL

 

Göreve Ünvanı 

Sayısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                 Adres   :  İnönü Cad.Şeran Plaza Kat 2 No:17 SUR/DİYARBAKIR
                 Telefon :  0 412 2239399